Nurse Harvey's Burun Spreyi - NURSE HARVEY'S

Nurse Harvey’s Burun Spreyi

ETKEN MADDELER

Nurse Harvey’s Burun Spreyi Çeşitli sinüs ve burun problemlerinde, burun tıkanıklığında, burun boşluğunu yıkamada, burun boşluklarının korunmasına katkı sağlama amaçlı kullanılır.

 

 

Önerilen Günlük Kullanım: Günde 2 veya 3 kez kullanılır. Her buruna 1 veya 2 sprey uygulanır.

 

Saklama Koşulları: Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Oda sıcaklığında saklayınız.

 

Ticari Takdim Şekli ve Paket İçeriği:

Nurse Harvey’s Burun Spreyi 100 ml sprey başlıklı alüminyum tüp şeklinde piyasaya arz edilmiştir.

 

Uyarılar: Eğer kullanmakta olduğunuz bir ilaç varsa kullanmadan önce doktor veya eczacınıza danışınız. Doktorunuzun uygun gördüğü şartlarda kullanınız. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza bilgi veriniz..

 
 

ETKEN MADDELER

%0.9’luk sodyum klorür solüsyonu, burun tıkanıklığını hafifletmek için kullanılabilir. Burun içine püskürtüldüğünde, burun mukozasını nemlendirir ve kuruluk hissini azaltır. Bu, burun tıkanıklığını hafifletebilir ve solunumu kolaylaştırabilir.

Saf su, burun tıkanıklığı için doğal bir çözüm olabilir. Burun tıkanıklığı genellikle burun mukozasının kuruması veya tahriş olması nedeniyle ortaya çıkar. Saf su, burun mukozasını nemlendirir ve burun tıkanıklığını hafifletebilir.

Bazı durumlarda, burun içindeki yaraların iyileşmesini desteklemek için saf su kullanılabilir. Nazal septum yaralanmaları veya burun içi tahrişler gibi durumlar için saf su, nazal bölgenin hijyenini sağlamaya yardımcı olabilir.

 

Mineral tuzları, burun içindeki inflamasyonu azaltmaya yardımcı olabilir. Deniz suyu içerikli solüsyonlar, burun boşluğunu nemlendirerek ve tuz içeriği sayesinde iltihaplanmayı azaltarak bu etkiyi sağlar.

 Mineral tuzları, burun içindeki mukusu seyrelterek burun tıkanıklığını hafifletebilir. Bu, soğuk algınlığı, grip veya alerjik reaksiyonlar gibi durumlarda sık görülen semptomları azaltmaya yardımcı olabilir.

Deniz suyu içerikli solüsyonlar, burun içindeki bakteri ve virüslerin temizlenmesine yardımcı olabilir. Bu, burun tıkanıklığına neden olabilecek enfeksiyon riskini azaltabilir ve genel burun sağlığını destekleyebilir.