Nurse Harvey’s DAC - NURSE HARVEY'S

Nurse Harvey’s DAC

ETKEN MADDELER

Nurse Harvey’s DAC Multivitamin Damla; çocukların kullanımına özel vitamin kombinasyonu içeren gıda takviyesidir. D3, A ve C Vitaminlerini bir arada içerir. Çocukların severek içmesi için doğal portakal aroması ile tadlandırılmıştır.

Tavsiye Edilen Günlük Kullanım Önerisi:
Çocuklara günde 1 ml (bir damlalık dozu) yemeklerle birlikte verilmesi önerilir.

Saklama Koşulları:
Çocukların ulaşamayacağı yerde; 25 ºC’nin altında, oda sıcaklığında saklayınız. Kapak açıldıktan sonra buzdolabında saklayınız. Kapağı açıldıktan sonra 4 hafta içerisinde tüketiniz. Nem ve güneş ışığından koruyunuz.

Ticari Takdim Şekli ve Ambalaj İçeriği:
Nurse Harvey’s DAC Multivitamin Damla; ölçekli cam damlalık içeren 30 ml cam şişede kutulu olarak piyasaya arz edilmiştir.

Uyarılar:
Tavsiye edilen günlük alım dozunu aşmayınız.
Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçmez.
Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışınız.
İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.
Diğer A ve D Vitamini içeren preperatlar ile birlikte kullanımı hipervitaminöz riski oluşturduğu için birlikte kullanılmamalıdır.

ETKEN MADDELER

Bebekler yeterli miktarda D vitamini almazsa, kemiklerin yumuşamasına ve zayıflamasına neden olan raşitizm hastalığına yakalanabilirler. D vitamini ayrıca; enfeksiyonla mücadeleye, kalp sağlığının korunmasına, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine ve kronik hastalık riskinin azalmasına katkı sunar.

vitamini vücudun metabolizmasının sorunsuz çalışmasını sağlamak için gerekli olan organik (karbon içeren) bir bileşiktir. Görme, büyüme, üreme, embriyo gelişmesi, kan yapımı, bağışıklık sistemi ve doku hücre büyümesi için gereklidir. Vücudun hastalıklara karşı bağışıklık sisteminin oluşumunda yardımcıdır.

C vitamini bir diğer adıyla askorbik asit; suda çözünen ve vücut tarafından sentezlenemeyen bir vitamindir. Aynı zamanda vücutta depolanamadığı için günlük olarak C vitamini içeren besinler ya da takviyeler aracılığıyla vücuda alınması gerekir. Güçlü bir antioksidan olan C vitamini; yaraların iyileşmesinden toksin maddelerin vücuttan atılımına, bağışıklık sisteminin desteklemesinden kolajen sentezine kadar pek çok önemli vücut fonksiyonunda görev alır.  Büyüme ve gelişme dönemindeki çocuklar için C vitamini önemli bir bileşendir. Çocukların vücudundaki birçok temel fonksiyonun ve genel sağlık durumunun korunmasına destek olur.