Hakkımızda - NURSE HARVEY'S

Hakkımızda

Bebeklerle doğan büyük bir marka…

 

 Uzun süren bir arayış…

İngiltere’de uzun yıllar özveri ile çalışan bebek hemşiresi Harvey, özellikle bebeklerin çektiği kolik sancılarına çare aramıştır. Bunun için tüm tecrübelerini bitkisel içeriklerle harmanlayan Harvey, uzun arayışların sonucunda hazırladığı sodyum bikarbonat, dereotu ve kimyon yağı içeren bir karışımla başarılı sonuçlar elde etmiştir.

Dünyanın kabul ettiği çözüm…

1960’ların ortalarında İngiltere’de kurulan Harvey Scruton firması tarafından yaratılan Nurse Harvey’s, özellikle bebekler için yaptığı doğal karışımlarla kısa sürede bebek ve çocuk sağlığı alanında bilinen bir marka haline gelmiştir.
Nurse Harvey’s ile özdeşleşen Gripe Mixture isimli ürünü bebeklerin gaz, kolik ve sindirim sorunlarını gidermesindeki başarısı markanın uluslararası bir üne kavuşmasını sağlamıştır.

Ve o artık bir Türk markası…

2012 yılında Haks tarafından Nurse Harvey’s markasının global ve ulusal tüm hakları satın alınmış, Nurse Harvey’s markası bir Türk markası haline gelmiştir. Üretim üssü Türkiye’ye taşınmış, çeşitli Ar-Ge çalışmaları ile Bebek-Çocuk-Organics-Mother ve Adult gruplarına uygun ürün kategorileri geliştirilmiştir. Özellikle kolik sancılarını gidermeye yönelik geliştirmiş olan ürünler, ilk günkü doğallık vizyonunu taşımaya devam ederek Türkiye’de en çok satılan ilk 3 ürün arasında yer almıştır.

Kaliteden ödün vermeden, doğanın gücüyle, sağlığa…

Nurse Harvey’s markasının ana prensibi, ürettiği tüm ürünlerin doğallığını maksimum seviyede korumaktır. Bu yüzden Nurse Harvey’s ürünleri ilaç ve kimyasal aktif maddeler içermez. Marka, sadece doğal ve bitkisel içerikler kullanarak ürettiği güvenli ürünlerle çeşitliliğini artırmaya devam etmektedir.
Nurse Harvey’s, hassas yenidoğan dönemi için üretilen ürünlerin saflığını, tüm yaş grupları için sürdürür. Nurse Harvey’s ürünleri, yan etki göstermeyecek şekilde, olabilecek en doğal içeriklerle ve özenle üretilir.
Bebek ve çocuk OTC markaları arasında ilk akla gelen markalardan olan Nurse Harvey’s, hem Türkiye’deki çalışmaları hem de dünyanın çeşitli ülkelerine yaptığı ihracat ile büyümeye devam etmektedir.