Harvey's Mom-Ma - NURSE HARVEY'S
ETKEN MADDELER

Harvey’s Mom-Ma; emziren annelere özel olarak geliştirilmiş gıda takviyesidir.
Harvey’s Mom-Ma Takviye Edici Gıda, bitkisel galaktogog, ekstra C Vitamini ve Sodyum Bikarbonat içerir. Doğal nane-limon aroması sayesinde emziren annelerin içmesini kolaylaştırır.
Özel tasarlanmış örtü kapak sistemine sahip Harvey’s Mom-Ma paraben, yapay aroma ve şeker ilavesi içermez.

Tavsiye Edilen Günlük Kullanım Önerisi:
Emziren anneler için günde 3 ölçek kullanılması önerilir. 1 ölçek 10ml’dir.

Saklama Koşulları:
Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Serin, kuru yerde; nem ve güneş ışığından koruyarak saklayınız. Kapak açıldıktan sonra buzdolabında saklayınız ve 6 hafta içerisinde tüketiniz.

Ticari Takdim Şekli ve Ambalaj İçeriği:
Harvey’s Mom-Ma; 150 ml şişede kutulu olarak pazara arz edilmiştir.

Uyarılar:
Tavsiye edilen günlük alım dozunu aşmayınız.
Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez.
Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışınız.
İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

ETKEN MADDELER

C vitamini bakımından çok zengin olan amber çiçeği bağışıklık sistemini güçlendirir. Ayrıca karbonhidrat emilimini yavaşlatırken, kan şekerini dengeler. Aynı zamanda metabolizmanın sağlıklı çalışmasını sağladığı için kilo vermeye yardımcı olur.

Susuzluğu giderir. Süt bezlerini uyarır ve prolaktin hormonunun (süt hormonu) salgılanmasını sağlar. Bu da anne sütünün miktarını artırır.

Kadın sağlığında çok önemli bir bitki olan verbana; hormon düzenleyici özelliğiyle beraber östrojen hormonunun salgısını arttırdığı için doğal anne sütünü arttırıcı özelliği bulunmaktadır. Besin değeri fazla olduğu için anne sütünün kalitesini arttırmaktadır.

İçinde barındırdığı C, B1, B2 ve K vitaminleri
sayesinde emzirme döneminde anne sütünün
kalitesini artırır.

Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına katkıda bulunan dağ çileği, hazımsızlık, şişkinlik, gaz gibi problemleri çözümlerken mide ağrılarını azaltmaya da yardımcı oluyor.

İçeriğindeki galeginin sayesinde süt kanallarının gelişimine katkı sağlayarak süt salgılanmasının artmasına yardımcı ve destek olur.

İçeriğinde bulunan steroidal yapıdaki bileşikler anne sütünün yapımını sağlayan hormonların üretimini artırıyor.

Östrojen hormonunu uyardığı düşünülen ve galaktogog özelliğine sahip bir bitki olduğu bilinen rezene, anne vücudunda daha fazla süt üretilmesini sağlayabilir. Sodyum ve potasyum mineralleri açısından zengin olması sebebiyle sıvı dengesini de sağlar.

Aynı zamanda anne sütüne karışarak bebeğe geçen rezene bebeğin sindirim sorunlarında yardımcı olur.

C vitamini, gebelik zehirlenmesini (preeklampsi) önlemeye yardımcıdır ve amniyotik kesenin oluşmasına katkı sağlar. İçerdiği askorbik asit, anne karnındaki bebeğin ideal gelişimi için önemlidir. Bebeğin dokularının oluşumuna yardımcı olur, plasentanın kan damarlarını güçlendirir.

Karbonat, vücudun alkali olmasına yardımcı olur. Vücudun alkali olması gaz sancılarını hafifletir. Dolayısıyla gaz sıkışmasını gidermek için karbonattan faydalanabilirsiniz.