Nurse Harvey's Imujet - NURSE HARVEY'S

Nurse Harvey’s Imujet

ETKEN MADDELER

Nurse Harvey’s Imujet çocuklar için özel olarak geliştirilmiş, likit formda gıda takviyesidir. İçeriğinde Beta Glukan, C Vitamini, Ekinezya Ekstresi, Propolis Ekstresi, Çinko ve Kuşburnu bulunur. Çocukların severek ve kolayca içebileceği portakal tadındadır.

Tavsiye Edilen Günlük Kullanım Önerisi:
4-10 yaş çocuklar için günde 1 ölçek kullanılması önerilir. 1 ölçek 5 ml’dir.

Saklama Koşulları:
Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. 25 ºC’nin altında, oda sıcaklığında saklayınız. Kapağı açıldıktan sonra 6 ay içerisinde tüketiniz.

Ticari Takdim Şekli ve Ambalaj İçeriği:
Nurse Harvey’s Imujet, 150ml şişede kutulu olarak piyasaya arz edilmiştir.

Uyarılar:
Tavsiye edilen günlük alım dozunu aşmayınız.
Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez.
Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışınız.
İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.
Bal ve arı ürünlerine alerjisi olan çocukların kullanması uygun değildir.

ETKEN MADDELER

Beta glukan, kan şekeri yönetimini iyileştirerek açlık kan şekeri düzeyini artırabilir. Bunun yanında karbonhidrat barındıran besinlere beta glukan eklemek kan şekerinin ve insülin değerlerinin azaltmaktadır. Beta glukanlar sağlık problemlerine karşı koruyucu bir etkide bulunabilir.

C vitamini, yaraları iyileştirmeye, dişleri, cildi ve kıkırdağı onarmaya ve korumaya yardımcı olur. C vitamini ayrıca bir antioksidan olarak, vücutta belirli kanserleri ve kalp hastalıklarını önlemeye veya geciktirmeye yardımcı olur, sağlıklı yaşlanmayı desteklemeye yardımcı olabilecek serbest radikallerle savaşır.

Bağışıklığın güçlendirilmesine yardımcı olan ekinezya  grip, soğuk algınlığı nezle gibi pek çok gribal rahatsızlığa iyi gelir. İçerisinde yer alan A,B ve E vitaminleri sayesinde vücudun daha zinde ve canlı kalmasını sağlar. Antiinflamatuar özelliğe sahip ekinezya, iltihap azaltıcı etkiye sahipt

Yağda çözünen vitaminlerden bir tanesi olan E vitamini; cilt sağlığı, göz sağlığı ve hormonal düzen gibi pek çok alanda önemli görevlere sahip olan bir besin ögesidir. Aynı zamanda antioksidan özelliği bulunan vitaminlerden bir tanesi olan E vitamini bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde de oldukça etkilidir.

Bebek ve çocuklar için 0-5 yaş arasında çinko önemli rol oynar. Sık tekrarlayan enfeksiyon ve düşük bağışıklık çinko eksikliğinin belirtileri arasında bulunuyor. 0-2 yaş bebeklerde ise ishal en belirgin semptomdur.

Kuşburnu, özellikle C vitamini açısından zengin bir meyve olarak bilinir. Ayrıca A ve E vitaminleri, antioksidanlar, lifler ve diğer besin maddeleri açısından da zengindir. Bu nedenle, kuşburnu tüketmek bağışıklık sistemini desteklemek, cilt sağlığını iyileştirmek, sindirim sağlığını desteklemek ve antioksidanlar aracılığıyla vücudu serbest radikallerin zararlarına karşı korumak için faydalıdır.