Nurse Harvey's Multı-Tım - NURSE HARVEY'S

Nurse Harvey’s Multı-Tım

ETKEN MADDELER

Nurse Harvey’s Multi-tim; çocukların kullanımına özel vitamin ve mineral içeren gıda takviyesidir. Çocukların severek içmesi için doğal karışık meyve aroması içerir.

Tavsiye Edilen Günlük Kullanım Önerisi:
4-10 yaş çocuklar için tok karnına günde 1 defa 1 ölçek kullanılması önerilir. 1 ölçek 10 ml’dir.

Saklama Koşulları:
Çocukların ulaşamayacağı yerde; 25 ºC’nin altında, oda sıcaklığında saklayınız. Kapağı açıldıktan sonra 6 ay içerisinde tüketiniz.

Ticari Takdim Şekli ve Ambalaj İçeriği:
Nurse Harvey’s Multi-tim, 200 ml şişede kutulu olarak piyasaya arz edilmiştir.

Uyarılar:
Tavsiye edilen günlük alım dozunu aşmayınız.
Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez.
Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışınız.
İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

 

 

 

ETKEN MADDELER

B1 vitamini, B kompleksinin tüm vitaminleri gibi suda çözünen bir vitamin olup vücutta depolanmadığı için günlük olarak alınması gerekir. Tiamin sayesinde üretilen enerji beyin, sinir sistemi, kas, kalp ve mide-bağırsak fonksiyonlarında önemli rol oynar.

B2 vitamini, diğer B grubu vitaminleri gibi doğal olarak bazı besinlerin içerisinde bulunur. Temelde görevi vücuda alınan protein, yağ ve karbonhidratların yıkımına yardımcı olarak vücut için gerekli olan enerjinin üretilmesi sürecine katılmaktır.

Niasin olarak da bilinen B3 Vitamini, sekiz B vitamininden biridir. Yediğimiz yiyeceğin enerjiye dönüştürülmesinde rol oynar. Vücudun protein ve yağ kullanmasına yardımcı olur ve cildi, saçı ve sinir sistemini sağlıklı tutar.

B5 vitamini; steroid hormonlarının, D vitaminin ve bazı sinir iletilerinin normal sentezinde ve metabolizmasında görev alır. Vücudun normal enerji metabolizmasında görev alarak yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına yardımcı olur. B5 vitamini normal sindirim sisteminin işleyişine yardımcı olur.
 

Beyin gelişimi, sinir sistemi, hormonal yapı, bağışıklık sistemi ve ruh halini iyileştirme gibi önemli görevler üstlenen B6 vitamini, serotonin ve dopamin gibi nörotransmitterlerin üretimini sağlamakla birlikte, kırmızı kan hücrelerinin oluşumunda rol alıp, kansızlığı önlemede kilit role sahiptir.

C vitamini, yaraları iyileştirmeye, dişleri, cildi ve kıkırdağı onarmaya ve korumaya yardımcı olur. C vitamini ayrıca bir antioksidan olarak, vücutta belirli kanserleri ve kalp hastalıklarını önlemeye veya geciktirmeye yardımcı olur, sağlıklı yaşlanmayı desteklemeye yardımcı olabilecek serbest radikallerle savaşır.

E vitamini çok güçlü bir antioksidandır, serbest radikaller adı verilen gevşek elektronları temizler. Aynı zamanda bağışıklık fonksiyonunu güçlendirir, kalp arterlerinde pıhtı oluşumunu önler. E vitamini, yeterli miktarda alındığında enfeksiyon hastalıklarına karşı vücudun korunmasına yardımcı olur.

vitamini de vücudun metabolizmasının sorunsuz çalışmasını sağlamak için gerekli olan organik (karbon içeren) bir bileşiktir. Görme, büyüme, üreme, embriyo gelişmesi, kan yapımı, bağışıklık sistemi ve doku hücre büyümesi için gereklidir. Vücudun hastalıklara karşı bağışıklık sisteminin oluşumunda yardımcıdır.

D3 vitamini, vücutta kemikler, kas sistemi, sinir sistemi, kalp ve dolaşım sistemi içerisinde bulunan organların normal fonksiyonunun devam etmesini sağlayabilir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesini katkıda bulunarak hastalıklara karşı daha dirençli olmayı sağlayabilir.

Selenyum, vücut önemli bir mineral olup birçok biyolojik süreçte önemli rol alır. Doğada ise daha çok toprak ve su yoluyla alınan selenyum, vücutta antioksidan olarak işlev görür, hücrelerde oksidatif stres oluşumunu engellemede yardımcı olur.

Bağışıklık sistemi ve metabolik faaliyetlerde önemli görev üstlenen çinko, erişkin bireylerde toplam miktarı 2 g olarak tahmin edilmektedir. Bunun %80′ den fazlası kemik, kas, saç ve deride bulunmaktadır. Güçlü bir sinir sistemi ve bağışıklık sistemi için vücuda yeteri kadar çinko alımı sağlanmalıdır.