Nurse Harvey's Organıcs Arnı4kıds - NURSE HARVEY'S

Nurse Harvey’s Organıcs Arnı4kıds

ETKEN MADDELER

Nurse Harvey’s Organics Arni4Kids; Bebeğinizin cildini yumuşatmak için değerli bakım yağları içeren vücut balsamı. Organik Hindistancevizi yağı, Balmumu Arnika Ekstratı, Shea Butter içerir.

Tavsiye Edilen Günlük Kullanım Önerisi:
Özellikle dizler, ayaklar, eller ve dirsekler olmak üzere tüm vücuda uygulanabilir. İhtiyaç duyulan bölgeye ince bir tabaka halinde nazikçe masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Gün içerisinde dilediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz.

Saklama Koşulları:
Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Gözle temas ettirmeyiniz. Alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Oda sıcaklığında muhafaza ediniz.

Ticari Takdim Şekli ve Ambalaj İçeriği:
Nurse Harvey’s Organics Arni4Kids, 5 gr. tüp ambalajda kutulu olarak piyasaya arz edilmiştir.

Uyarılar:
Haricen kullanılır. Yutmayınız. İçmeyiniz. Gözlerinize ve ağzınıza temas ettirmeyiniz. Aromatik bileşenler içerir. İçerikleri inceleyiniz. Eğer bileşenlerden herhangi birine alerjiniz varsa kullanmayınız.

 

ETKEN MADDELER

Sağlam bir tabaka, cildin kuru, kaşıntılı ve lapa lapa cilt semptomlarından kurtulmasına yardımcı olur. Aynı zamanda elastikiyeti arttırır, temizlik eyleminde de faydalı olan kan dolaşımını arttırır. Ayrıca yüksek miktarda linoleik asit nedeniyle tahriş olmuş cildi sakinleştirebilir.

Octyldodecanol, yumuşatıcı ve kayganlaştırıcı özelliklerinden dolayı genellikle nemlendiricilerde ve dudak ürünlerinde kullanılır. Octyldodecanol, uzun zincirli bir yağ alkolüdür. İçeriğinde alkol olmasına rağmen oktildodekanol cildi kurutmaz, aslında nemin korunmasına yardımcı olur.

Arnica çiçek ekstresi yumuşatıcı özelliğe sahiptir. Anti-inflamatuar (iltihaplanma ve ödemi azaltan maddelerin ortak adı) özelliklerinden sorumlu seskiterpen lakton içerir. Yara iyileşmesini teşvik etmek ve cilt tahrişlerini azaltmak için yararlıdır. Arnica çiçek ekstresi yumuşatıcı özelliğe sahiptir.

Ribes nigrum meyve çekirdeklerinin soğuk sıkım yöntemiyle elde edilen sabit yağıdır. Cildi yumuşatır ve cilt üzerinde tabaka oluşturarak suyun deri dışına kaçmasını engeller. Antioksidan etkili bileşikler serbest radikallerle savaşarak yaşlanma karşıtı bakım sağlar.

Özellikle cilt bariyerinin bütünlüğünün korunmasına yardımcı olan E vitamini, cildin nemi tutmasına yardımcı olur. Tocopherol cilt bariyerine önemli bir antioksidan koruması sağlar. Ürünlerde alfa tocopherol %0.1 ve %1 arasındaki konsantrasyonlarda bulunması durumunda bu etki daha da artmaktadır.

A vitamini diş, kemik, yumuşak doku, mukus zarları ve cilt yapılarının sağlıklı bir şekilde oluşturulmasına ve korunmasına yardımcı olur. Göz retinasında renk veren pigmentleri üretir. A vitamini, özellikle düşük ışıkta iyi görüş elde etmeyi sağlar.

Calophyllum Inophyllum Tohum Yağı, cildi besleme ve nemlendirme özelliği ile bilinir. Ayrıca cildi serbest radikallerin neden olduğu hasarlardan korumaya yardımcı olabilecek antioksidanlar açısından da zengindir.