Harvey's Fortuss - NURSE HARVEY'S

Harvey’s Fortuss

ETKEN MADDELER

Harvey’s Fortuss, bitkisel ekstrelerle çocuklar için geliştirilmiş, likit formda gıda takviyesidir. İçeriğinde Hatmi Çiçeği Ekstresi, Zencefil Ekstresi, C Vitamini ve Bal bulunmaktadır. Şeker ilavesi, paraben, alkol içermez. Doğal frambuaz aroması ile çocukların severek içeceği bir tadı vardır.

Tavsiye Edilen Günlük Kullanım Önerisi:
4-10 yaş çocuklar için günde 3 defa 1 ölçek kullanılması önerilir. 1 ölçek 5 ml’dir.

Saklama Koşulları:
Çocukların ulaşamayacağı yerde, 25 ºC’nin altında, oda sıcaklığında saklayınız. Kapağı açıldıktan sonra 3 ay içerisinde tüketiniz.

Ticari Takdim Şekli ve Ambalaj İçeriği:
Harvey’s Fortuss, 150 ml şişede kutulu olarak piyasaya arz edilmiştir.

Uyarılar:

Tavsiye edilen günlük alım dozunu aşmayınız.
Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçmez.
Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışınız.
İlaç değildir.
Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

ETKEN MADDELER

Kış aylarında ya da mevsim geçişlerinde vücut direncimiz düşer ve solunum yolu hastalıklarına yakalanabiliriz. Hatmi, şiddetli öksürük, soğuk algınlığı ve grip tedavisinde tercih edilen bir bitki türüdür. Öksürük nedeniyle oluşan boğazda oluşabilecek ağrı ve tahrişi azaltır. Ağızda oluşabilecek kuruluk durumunda tükürük üretimini artırmada etkili olur. Solunum yolları problemleri yaşayanlar için hatmi çiçeği çayı, iyi bir tedavi yöntemi olarak kullanılabilir.

Zencefil (Zingiber officinale), zerdeçal ve kakule kök ailesine ait bir bitkidir. Zencefil bir kök bitkisidir ve 1300`den fazla farklı türe sahiptir. Yüzlerce yıl boyunca kullanılan zencefil, özellikle Asya ülkelerinde şifalı bitkilerin başında gelir. Halk arasında bilinen en etkili özellikleri ağrı kesici, mide bulantısı ve kusmayı önleyici, sindirimi kolaylaştırıcı ve balgam söktürücüdür.

Keskin bir tada ve kokuya sahiptir. Bu özellikler içerdiği birincil bileşen olan zencefil kartonlarından gelir. Zencefilde bulunan gingeroller, şogaoller, zingiberen ve paradoller çeşitli hastalıkların tedavisinde etkili biyoaktif bileşiklerdir. Zencefilin sağlık üzerine sağladığı etkiler bu metabolitlerden kaynaklanır. Aynı zamanda polifenoller ve fitokimyasallar yönünden zengin bir kaynaktır. İçerdiği bileşenleri sayesinde antikanser, antioksidan, antimikrobiyal ve antiinflamatuar özelliklere sahiptir. 

C vitamini, yaraları iyileştirmeye, dişleri, cildi ve kıkırdağı onarmaya ve korumaya yardımcı olur. C vitamini ayrıca bir antioksidan olarak, vücutta belirli kanserleri ve kalp hastalıklarını önlemeye veya geciktirmeye yardımcı olur, sağlıklı yaşlanmayı desteklemeye yardımcı olabilecek serbest radikallerle savaşır.

Bal, içerdiği antioksidan sayesinde vücudu iltihaptan korur. Vücutta oluşan iltihap, kanser, kalp sağlığı, otoimmün bozukluklara sebep olarak çeşitli hastalıkları beraberinde getirebilir. Antimikrobiyal etkisinden dolayı yaraların iyileşmesini hızlandırarak mide şikayetlerinin azalmasına da katkıda bulunur.