Bebeğinizin En Büyük Problemi PİŞİK

Bebeğinizin En Büyük Problemi PİŞİK

Pişik, bebeklerde en sık karşılaşılan sağlık problemidir. İngiltere’de yapılan araştırmalar göre, 2 yaşından küçük bebeklerin %65’inde, Türkiye’de ise 0-1 yaş arasındaki bebeklerin büyük bir kısmında pişik oluşmaktadır.

Pişik Olduğunu Nasıl Anlarsınız?
Pişik olan bebek pişikli bölgesinde batma, yanma ve kaşınma hisseder. Bu da sürekli bir ağlama ve huzursuzlanmaya neden olur. Tedavi edilmeyen pişiklerde çok kısa süre içerisinde o bölgenin üzerinde sekonder enfeksiyon denilen, bakterilerin neden olduğu yeni enfeksiyonlar meydana gelir. Bu nedenle pişiğin tedavisinden önce, oluşumunu engelleyecek Nurse Harvey’s Nappy Happy pişik kremini düzenli olarak kullanılması gerekir.

Pişik Tedavisi Nasıl Yapılır?
Bebeğin pişik oluşan bölgesini bol suyla, sabun kullanmadan iyice yıkayıp kurulayınız. Daha sonra bebeğinizin tahriş olan bölgesine Nurse Harvey’s Nappy Happy pişik kremi sürünüz. Bebeğinizin altını mümkün oldukça sık değiştiriniz. Pişik geçene kadar her 2-3 saatte bir bebeğinizin altını değiştirin.

Her alt değişiminde Nurse Harvey’s Nappy Happy sürdüğünüzde pişik oluşumunu engelleyebilirsiniz. Bebeğinizde pişik oluşumunu önlemek tedavi etmekten daha kolaydır. Bu uygulamalara rağmen bebeğinizin pişiği geçmiyor veya daha iyiye gitmiyor ise hemen doktorunuzla görüşünüz.

Çözüm Nurse Harvey’s Nappy Happy Pişik Kremi

Yorum Yap

Tüm alanların doldurulması zorunludur, eposta adresiniz paylaşılmayacaktır

2.adres