Anne Sütünü Arttırmaya Faydalı Bitki ve Takviyeler

Anne Sütünü Arttırmaya Faydalı Bitki ve Takviyeler

Annelerin emzirme döneminde normal dönemden daha yüksek sıvı alması gerekmektedir. Çünkü vücut bu dönemde alınan sıvıları süte dönüştürmektedir. Ortalama olarak emzirme döneminde annelerin 4 Litre sıvı tüketmesi gerekmektedir.

Bunun 2- 2.5 litresinin su, kalanının ise meyve suyu, ayran, süt, bitkisel çay veya benzeri sıvılardan oluşması gerekmektedir. 

Ancak bu miktar yetişkinlerin normal dönemde tüketmeleri gereken sıvının iki katı olduğundan dolayı, annelerin çoğunlukla bu miktarlar da sıvı tüketimi yapmaları çok zordur. Yeterli miktarda alınamayan su ve diğer sıvılardan dolayı anneler ve süt yetersizliği yaşanabilir.

Nurse Harvey's Annem vücudunun sıvı eksikliğinin giderilmesine ve bu sıvıların hızlı ve etkin şekilde sindirilmesine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bu nedenle emzirme dönemi başlangıcıyla birlikte Nurse Harvey's Annem kullanmanız bebeğiniz için en kıymetli gıda olan Anne Sütünün eksikliğini gidermenize yardımcı olacaktır.

Bitki Açıklamaları:

Amber Çiçeği: Susuzluğu giderici bitki olarak bilinir. Süt bezlerini uyararak prolactin hormonunun salgılanmasını sağlar. Ayrıca bağırsak ve mide düzenleyici etkisi vardır. Demir ve magnezyum açısından zengindir. Kadınlarda da adet düzenleyici etkisi vardır.

Rezene: Özellikle bebeklerin gelişmemiş sindirim sistemlerinden kaynaklanan hassasiyet ve sindirim problemlerinin giderilmesine yardımcı olur. Ayrıca rezene anne sütünü artırıcı bir galaktogog özellikli bitkidir. Sodyum ve potasyum açısından zengin olmasından dolayı vücut sıvı dengesini sağlar.

Mine Çiçeği: Hipofiz bezinden prolaktin ve oksitosin hormonlarının salgılanmasını sağlar. Nane ve portakal çiçeği gibi ferahlatıcı ve stres giderici etkisi vardır. Sinir sistemini güçlendirir ve uyku düzenleyicidir. Ayrıca önemli bir galaktogog bitkidir.

Keçi Sedefotu: Asırlardır anne sütünü arttıran en önemli galaktogog bitki türlerinden biridir. Bunun yanısıra antioksidan etkisi vardır ve sindirim kolaylaştırıcıdır. Kan şekerini düzenlemesinden dolayı diabet tedavisi, zayıflama ve form tutmada da sık kullanılan bir bitkidir.

Bikarbonat: Sindirime yardımcı özelliğinden dolayı uzun yıllardır kullanılır. Mide gazlarının ve ekşimelerinin giderilmesine yardımcıdır. Bununla beraber mide ve bağırsak yollarını temizleyici etkisi vardır.

Ağaç Çileği(Ahududu): Bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi olan ve antioksidan etkisi yüksek bir bitkidir. Metobalizmayı ve yağ yakımını hızlandırır. Kanın temizlenmesine ve vücudun toksinlerden arınmasına yardımcıdır.

C Vitamini: Bağışıklık sistemi, cilt ve ağız sağlığı için en önemli vitamindir. Vücut tarafından sentezlenemediği için doğum sonrası ek destek olarak mutlaka alınmalıdır. Demir ve yağ emilimini sağlar.

Çemenotu: En önemli galaktogog bitkilerin başında gelir. Eski Anadolu uygarlıklarında annelere doğum sonrası süt arttırması için günde 2-3 bardak suyunu veya çayını tüketmeleri tavsiye edilirdi. Ayrıca özellikle bebeklerde mide gazına bağlı oluşan krampların giderilmesine yardımcı olur. Vitamin ve mineral açısından da çok güçlüdür. Özellikle kalsiyum, çinko, demir ve magnezyum açısından zengindir.

Yorumlar

Yorum Yap

Tüm alanların doldurulması zorunludur, eposta adresiniz paylaşılmayacaktır

2.adres